• Wed. Dec 1st, 2021

INFO NEWS

World's Latest News

Україна і СНД

Jan 17, 2014

cis20flag_0-4

Часто люди думають, що Україна є частиною Співдружності Незалежних Держав (СНД), організації, яка була створена після розпаду СРСР на початку 1990-х років для мирного роз’єднання колишніх республік СРСР. Навіть авторитетні журнали та новинні агенції, разом із міжнародними бізнес структурами думають, що Україна входить до СНД, але це не так.

У пошуках офіційної інформації, щоб довести свою правоту, я натрапив на сайт Міністерства юстиції України, зокрема, на їхню публікацію щодо історію участі України в СНД. Нижче ви знайдете офіційну інформацію щодо статусу України в СНД:

ЩОДО СТАТУСУ УКРАЇНИ В СНД

1. 8 грудня 1991 року Президентом України підписано Угоду про створення Співдружності Незалежних Держав за якою Україна стала однією із держав-засновниць СНД. Ця Угода ратифікована Верховною Радою України 10 грудня 1991 року із застереженнями.

20 грудня 1991 року Верховна Рада України зробила Заяву “З приводу укладення Україною Угоди про Співдружність Незалежних Деражав”. Відповідно до останнього абзацу цієї Заяви її положення є офіційним тлумаченням вищезазначеної Угоди.

21 грудня 1991 року Україною було підписано Протокол до Угоди про створення Співдружності Незалежних Держав, який є її складовою частиною.

У зазначених документах, які є визначальними для України щодо її участі в СНД не йдеться про асоційоване членство в цьому міждержавному утворенні.

Крім того, у вищеназваних Угоді та Протоколі можливість асоційованого членства не передбачена.

22 січня 1993 року рішенням Ради глав держав СНД було прийнято Статут СНД. Україною це Рішення не підписано.

Відповідно до частини першої статті 8 Статуту СНД “на підставі рішення Ради глав держав до Співдружності в якості асоційованого члена може приєднатися, держава, яка бажає приймати участь в окремих видах його діяльності на умовах, які визначаються угодою про асоційоване членство”.

Угоду про асоційоване членство у відповідності із Статутом СНД Україна не підписувала.

2. Статтею 7 Статуту визначено, що “державами – засновницями Співдружності є держави, що підписали і ратифікували Угоду про створення СНД та Протокол до неї.

Державами – членами Співдружності є ті держави-засновниці, які приймають на себе зобов’язання за Статутом СНД на протязі одного року після його прийняття Радою глав держав.

Таким чином, Україна є однією з держав-засновниць Співдружності Незалежних Держав, але не є державою – членом СНД, як така, що не підписала Рішення про прийняття Статуту СНД.

Джерело: Міністерство юстиції України